logotyp

Přípravná třída základní školy

Přípravná třída základní školy

Přípravná třída je určena pro děti s odkladem povinné školní docházky v posledním roce před zahájením povinné školní docházky. Cílem přípravné třídy je pomocí různých aktivit a činností systematicky připravovat děti na zahájení vzdělávání v základní škole. Během docházky do přípravné třídy si děti osvojí dovednosti a návyky, které jim usnadní přechod z předškolního vzdělávání do základní školy a pomohou jim být úspěšní. Aktivity a program přípravné třídy se řídí Školním vzdělávacím programem pro přípravný ročník, přičemž jeho plnění se řídí aktuálními možnostmi a stupněm vývoje dětí v přípravné třídě.

Základem přípravné třídy je organizovaná činnost pomocí různých didaktických her, pracovních listů, obrázků a různých pohybových, hudebních, pracovních a výtvarných činností, které u dětí rozvíjí nejrůznější oblasti jejich osobnosti – sluchové, zrakové vnímání, prostorovou a časovou orientaci, matematické představy, sebeobslužné a sociální dovednosti, hrubou a jemnou motoriku.

Naším hlavním cílem je, aby si děti vytvořily pozitivní vztah a důvěru ke škole, pedagogům i ke svým spolužákům. Působení a pokroky dětí v přípravné třídě konzultujeme s rodiči formou osobních konzultací či hromadných třídních schůzek, ukázkových prací dětí, formou besídek či společných dílen.

Spolupracujeme také s kolegy z pedagogicko-psychologické poradny, kteří nám pomáhají ve správném působení na děti.

V rámci přípravné třídy také nabízíme kroužek „Hláskář“, jehož obsahem je Trénink jazykových schopností dle metody D.B. Elkonina. Tato metoda rozvíjí jazykové schopnosti a díky tomu umožňuje předcházet vzniku poruch učení ve školním věku a působí preventivně proti školní neúspěšnosti v oblasti čtení a psaní. Děti se během lekcí pomocí loutek přenesou do kouzelné krajiny hlásek a slov, v níž se seznamují hravou formou se strukturou a stavbou slov.

Potřeby pro přípravnou třídu:

  • Batůžek
  • Bačkory nebo sandály (NE pantofle)
  • Penál -> uvnitř: tři silnější trojhranné obyčejné tužky, trojhranné pastelky, ořezávátko, guma
  • Krabička na svačinu, lahev na pití
  • Látková taška, pytlík -> uvnitř: cvičební úbor = kraťasy, tepláky, tričko, tenisky nebo cvičky. V případě potřeby věci na převlečení (tepláky), v případě pobytu venku na školním hřišti.
  • Kufřík na výtvarné potřeby -> uvnitř: voskovky, temperové barvy, štětce (1 kulatý a jeden plochý), kelímek na vodu, modelína, LEPIDLO (tuhé v tyčince), kvalitní nůžky, špejle, podložka na lavici (PVC ubrus, igelit), pracovní oděv (zástěry, triko)

  Různé aktivity a akce vašich dětí v přípravné třídě můžete během školního roku sledovat ve fotogalerii na našich webových stránkách.

 

Jitka Přádová

 

DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

Desatero pro rodičeDesatero pro rodiče


Základní škola Vokovice
Praha 6, Vokovická 3
Tel.: 235 351 211
Datová schránka: rvv8smw

Pracovní doba kanceláře školy:
Pondělí 7:45 - 11:30 12:30 - 15:00 hod
Úterý 7:45 - 11:30 12:30 - 15:00 hod
Středa po předchozí domluvě
Čtvrtek 7:45 - 11:30 12:30 - 15:00 hod
Pátek po předchozí domluvě
Zvětšit mapu


Created by © 2011 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy a mateřské školky